AktualnościNewsy branżowe

Już co piąta apteka należy do sieci wirtualnych

Według danych IQVIA już więcej niż co piąta apteka w Polsce należy do tzw. sieci wirtualnych. Udział sprzedaży tych aptek wzrósł w ciągu ostatnich lat dwukrotnie i aktualnie odpowiada za niemal 16% obrotów rynku aptecznego.

Oferowany przez Polską Grupę Farmaceutyczną Program Partnerski e-PGF (wcześniej pod nazwą: Zdrowy Wybór) skupia już blisko 750 aptek niezależnych. W ciągu ostatnich dwóch lat grupa awansowała z piątej na trzecią lokatę w rankingu sieci wirtualnych.

Program Partnerski e-PGF to odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata farmacji. Jest elastyczny, jego oferta dopasowywana jest do oczekiwań apteki – mówi Iwona Dębińska, Dyrektor Programów Rynkowych PGF. – Do wyboru są cztery poziomy współpracy. To aptekarz decyduje, w jakim stopniu chce się zaangażować w program. Ponadto oferujemy nowe narzędzia wspomagające aptekę, wśród nich m.in. aplikację Asystent Farmaceuty oraz KOOL (Kompleksowa Opieka Okołolekowa), pomocną we wdrażaniu opieki farmaceutycznej w aptekach. Naszą misją jest wsparcie niezależnych aptek i małych sieci, tak by współpraca z programem dawała im szansę na stabilne utrzymanie się na rynku oraz wzrost rentowności.

Udostępnij:

Archiwum numerów

© 2020 recepta.pl | All rights reserved.