Aktualności

PGF stawia na elektromobilność z Mercedes-Benz Vans!  

Polska Grupa Farmaceutyczna razem z partnerem Mercedes-Benz Polska otwierają nowy, biznesowy rozdział, w którym technologia i jakość idą w parze z troską o środowisko naturalne.  

Firmy podjęły współpracę, w ramach której PGF zdecydował się na długoterminowy wynajem floty samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter, aby jeszcze efektywniej i w sposób bardziej zrównoważony transportować do aptek leki ratujące życie.  

W środę, 25 października odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. W przekazaniu wzięli udział przedstawiciele każdej ze stron Piotr Cieślak, Prezes Zarządu PGF S.A., Grzegorz Sawicki, Dyrektor Sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz Polska oraz Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive – dealera Mercedes Benz. 

To krok przybliżający nas do modernizacji floty, w której do końca roku znajdzie się 36 pojazdów ze stajni Mercedes-Benz.  

Z roku na rok rośnie liczba kierowców i użytkowników, którzy świadomi są korzyści elektromobilności zarówno w segmencie aut osobowych, jak i dostawczych. Coraz więcej przedsiębiorstw uwzględnia nisko- lub zeroemisyjność pojazdów w swoich strategiach ESG – w efekcie udział samochodów elektrycznych we flotach firmowych w ciągu kilku najbliższych lat będzie się znacząco zwiększał. 

Na drogę zielonej transformacji weszła także Polska Grupa Farmaceutyczna.  

Elektryczny Sprinter Furgon to pojazd z przestrzenią ładunkową wynoszącą 11 m³ i ładownością do 848 kg. Istotnym atutem jest fakt, że napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza dostępnej przestrzeni. 

Samochody zostały wyposażone w najwyższej jakości zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, które spełniają restrykcyjne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. 

- Nasz kontrakt z Mercedes-Benz Polska stanowi dowód na zobowiązanie PGF do modernizacji swojej floty oraz zaangażowanie w elektromobilność. Jako lider branży dostaw farmaceutycznych pragniemy wytyczać kierunek zmian, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój i przyczyniając się do poprawy jakości życia społeczeństwa. Wspólnie otwieramy rozdział, w którym technologia i jakość idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Zrobiliśmy także krok w kierunku jeszcze wydajniejszej i bardziej ekologicznej dostawy leków do aptek, a także większego komfortu naszych kierowców. Nowoczesne pojazdy elektryczne dają nam pewność, że leki i wyroby medyczne przechowywane są w idealnych warunkach – mówi Dawid Stasiecki, Koordynator ds. floty w Polskiej Grupie Farmaceutycznej. 

Współpraca z jednym z czołowych producentów pojazdów na świecie jest dla PGF kamieniem milowym w misji rozwoju elektromobilności i dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości. 

To, co szczególnie istotne, kiedy poruszamy się w warunkach miejskich vanami dostawczymi, takimi jak eSprinter to lokalna bezemisyjność, która pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach, możliwość jazdy buspasami i wjeżdżania do stref czystego transportu, a przy tym samochody te są zawsze gotowe do pracy – nawet w ujemnych, zimowych temperaturach. Dodatkowym benefitem jest także bezpłatne parkowanie w miejskich strefach płatnego parkowania. Wszystkie te aspekty ułatwiają jazdę po mieście, co znacząco wpłynie np. na terminowość dostaw do Klientów PGF. 

Razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele, i jesteśmy gotowi, by podjąć wyzwanie i stworzyć przyszłość, w której elektromobilność będzie dostępna dla każdego. 

Udostępnij:

Archiwum numerów

© 2020 recepta.pl | All rights reserved.