AktualnościNewsy branżoweW wolnym czasie

Witamy w klubie Farmaceuty!

O idei Klubu Farmaceuty rozmawiamy z Sebastianem Grochalą, dyrektorem marketingu i komunikacji PGF.

Jakie korzyści może otrzymać farmaceuta, zapisując się do Klubu Farmaceuty?

Na początku funkcjonowania inicjatywy stawiamy przede wszystkim na aktywności wspierające indywidualny rozwój merytoryczny poprzez utrwalanie i pogłębianie wiedzy farmaceutycznej, ale nie zapominamy o funkcji rozrywkowej.
Ponadto Klub daje możliwość np. otrzymywania imiennej prenumeraty wydawanego przez nas pisma Recepta.pl, a wkrótce pozwoli na otrzymywanie zniżek na szkolenia organizowane w ramach Uniwersytetu e-PGF oraz na udział w nowych dedykowanych członkom Klubu inicjatywach. Oczywiście, jedną z najciekawszych korzyści jest zdobywanie przy okazji uczestnictwa w quizach, konkursach i innych aktywnościach punktów, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody przydatne w domu i pracy lub wspierać za ich pomocą organizacje charytatywne. Zależy nam na różnorodności – stąd w chwili rozpoczęcia inicjatywy na Członków Klubu czekały oczywiście quizy nawiązujące do webinarów i podcastów realizowanych w ramach Uniwersytetu e-PGF, ale również aktywności dodatkowe – jak chociażby konkurs fotograficzny związany z wakacjami oraz konkurs na nadesłanie zabawnej anegdoty związanej z pracą w aptece. Statystyki pokazują, że członkowie Klubu chętnie angażują się we wszystkie aktywności – można zatem przyjąć, że jedną z dodatkowych korzyści jest również aktywizacja i motywacja do rozwoju, poznawanie nowych tematów przydatnych w codziennej pracy w aptece, również dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Czy pakiet korzyści, które oferuje członkom Klub Farmaceuty, będzie stale ewoluował?

Zdecydowanie. W pierwszym etapie funkcjonowania Klubu koncentrowaliśmy się głównie na tym, aby dołączyło do nas możliwie szerokie grono członków. Uruchamiając podstawowe korzyści, mamy już kolejne pomysły i przygotowujemy kolejne propozycje, które będziemy Państwu udostępniać z biegiem czasu.

Jak szybko można uzbierać punkty na nagrody rzeczowe?

Wszystko zależy od zaangażowania. Mogę zdradzić, że kilkuset członków Klubu wymieniło już pierwsze punkty na nagrody, ale widzimy też, że są tacy, którzy się nie spieszą – prawdopodobnie interesują ich nagrody o wyższej wartości. Każdy ma swoje potrzeby i swoją taktykę. I bardzo dobrze – dużego ruchu przy wymianie punktów spodziewamy się w okresie przedświątecznym, kiedy dzięki aktywności w Klubie (podobnie jak rok temu w programie z okazji 30-lecia PGF) część osób pozyska w ten sposób prezenty dla swoich najbliższych.

Czy te pytania w quizach muszą być takie trudne?

Patrząc po statystykach poprawnych odpowiedzi, chyba aż tak trudne nie były (uśmiech). Stawiamy na różnorodność. Tworząc quizy, staramy się zwrócić uwagę członków Klubu na treści, które są istotne w danym materiale. Zazwyczaj osoby, które uważnie uczestniczą w webinarze, słuchają podcastów oraz czytają artykuły umieszczane w piśmie Recepta.pl (dostępne oprócz wydania dostarczanego do aptek również na stronie www.magazyn-recepta.pl), nie mają problemu z udzieleniem poprawnych odpowiedzi. I dobrze, bo aktywności klubowe są nie tyle sprawdzianem, co dodatkowym bodźcem i motywacją do tego, aby sięgnąć po dany materiał, odświeżyć lub pogłębić swoją wiedzę.

Ile osób uczestniczy w Klubie Farmaceuty?

Liczba zgłoszeń przekroczyła już 2,5 tysiąca. Średnio co tydzień liczba klubowiczów powiększa się o kolejne kilkadziesiąt do stu osób. Najbardziej cieszy nas, że zainteresowanie naszą inicjatywą okazują zarówno właściciele aptek, jak i pracownicy – farmaceuci i technicy farmaceutyczni. Zgodnie z założeniem udaje nam się łączyć cały personel apteczny.

Kiedy odbędą pierwsze spotkania klubowe?

Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, w 2022 roku planujemy już pierwsze wydarzenia adresowane do członków Klubu. Mogę zdradzić, że myślimy zarówno o spotkaniach bezpośrednich, jak i aktywnościach wirtualnych – uwzględniamy to, że członkami Klubu są osoby z całego kraju, często mocno zapracowane i zabiegane. Chcielibyśmy jednak spotykać się z Wami – a może nawet bardziej umożliwić Wam spotkanie i poznanie się nawzajem.

Czy można uczestniczyć w Klubie poprzez aplikację telefoniczną?

Nie wymagamy posiadania i instalowania żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczy dostęp do internetu i jakiekolwiek urządzenie, które jest w stanie się z nim połączyć – komputer stacjonarny, laptop, tablet czy smartfon.

Czy w ramach Klubu Farmaceuty można zdobyć edukacyjne punkty twarde?

Jednym z elementów, które chcemy Państwu oferować, są szkolenia. Pracujemy aktualnie nad ofertą szkoleniową na 2022 rok i przewidujemy w niej zarówno szkolenia na punkty twarde, jak i miękkie.

Czy Klub Farmaceuty zorganizuje jakiś atrakcyjny koncert?

Zdradzając trochę kulisy, mogę powiedzieć, że planujemy uruchomienie aktywności związanej z głosowaniem na utwory muzyczne. Kto wie, może dzięki temu rozwiązaniu wskażecie nam Państwo kierunek i wspólnie dokonamy wyboru artysty, którego chcielibyście posłuchać w gronie klubowiczów? Jesteśmy otwarci na różne propozycje, a koncert połączony ze spotkaniem – to brzmi obiecująco.

Udostępnij:

Archiwum numerów

© 2020 recepta.pl | All rights reserved.