ogólnopolski bieg
AktualnościNewsy branżowe

Ogólnopolski Bieg „Recepta na zdrowie”

Ogólnopolski Bieg „Recepta na zdrowie”, którego organizatorem tytularnym jest Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, a sponsorem strategicznym Polska Grupa Farmaceutyczna S.A., jest rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym wybieranym przez uczestników imprez biegowych w Polsce, w tym przez coraz liczniejszą grupę farmaceutów i osób związanych ze środowiskiem farmaceutycznym, reprezentowanym przez członków działającego pod auspicjami spółki PGF Klubu Farmaceuty.

Tegoroczna piąta, jubileuszowa edycja biegu zgromadziła 3 czerwca 2023 r. w łódzkim Arturówku 450 uczestników, w tym 60 farmaceutów i 70 dzieci. Farmaceuci, członkowie Klubu Farmaceuty, a także pracownicy spółki PGF rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach – 5 km i 10 km. W wydarzeniu brali udział również młodsi zawodnicy, którzy do pokonania mieli trzy różne dystanse: 300 m, 500 m i 800 m. Pojawiła się także nowość – zawody nordic walking na dystansie 5  km.

Organizatorem technicznym i wykonawcą biegu kolejny raz była ATTIS Magdalena Solarz, właściciel marki MATOMI SPORT.

W imprezie wzięli udział studenci Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja oddział Łódź, którzy zaopatrywali zawodników w wodę, a także wykonywali bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia.

Zmaganiom sportowym towarzyszył piknik rodzinny, w którym udział wzięło ponad 300 członków Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi z rodzinami. Spotkaniom koleżeńskim i możliwości zapoznania się z ofertą sponsorów towarzyszyły liczne atrakcje gwarantujące udane spędzenie czasu w oczekiwaniu na uczestników biegu.

Uznając Bieg „Recepta na zdrowie” za skuteczną formę integracji całego środowiska zawodowego, w powiązaniu z promocją zdrowego stylu życia, Okręgowa Rada Aptekarska w Łodzi docenia znaczący wkład spółki PGF, która odgrywa rolę partnera strategicznego i przyczynia się do rozwoju tych wartości.
Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi Paweł Stelmach dziękuje Pracownikom spółki PGF zaangażowanym w pomoc w organizacji biegu i pikniku, w  tym w przygotowanie pakietów startowych i nagród dla biegaczy oraz wystawienie stoiska firmowego promującego bogatą gamę markowych produktów będących w portfolio PGF.

ogólnopolski bieg
Udostępnij:

Archiwum numerów

© 2020 recepta.pl | All rights reserved.