wyroby medyczne
AktualnościNewsy branżowe

Zmiany w rozporządzeniu ws. wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie: mniejsze dopłaty pacjentów

Pod koniec czerwca resort zdrowia opublikował propozycję nowelizacji projektu rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Wśród zaproponowanych zmian pojawiły się m.in. zmiany limitów dla wybranych produktów i zmniejszenie udziału pacjentów w płatności za wybrane wyroby medyczne. Do wykazu wprowadzono również nowe produkty.

Co znalazło się w projekcie, a dotyczy asortymentu aptecznego? MZ zaproponowało zmniejszenie udziału pacjenta w limicie refundacji na środki chłonne – w przypadku dorosłych będzie to 20% (obecnie limit wynosi 30%), natomiast w przypadku dzieci współpłacenie zredukowano do 10%. Zmniejszono również udział odpłatności pacjentów w limicie przewidzianym dla cewników hydrofilowych – w przypadku dzieci, które są obecnie uprawnione do stosowania tych wyrobów, odpłatność ma wynosić 10% przewidzianego limitu.

Poszerzono również wykaz o wyroby kompresyjne (okrągłodziane) dla grupy pacjentów z niewydolnością żylną lub dla osób, którym zagraża owrzodzenie żylne.

Dodatkowo do grupy pacjentów uprawnionych do refundowanych systemów monitorowania glikemii włączono pacjentów zmagających się z chorobami rzadkimi – hiperinsulinizmem i glikogenozą.

Udostępnij:

Archiwum numerów

© 2020 recepta.pl | All rights reserved.